Towarzystwo Oświatowe EDUKACJA jest organizacją pożytku publicznego KRS 0000141749

Aktualności

Ciekawe lekcje w klasach czwartych

Email Drukuj PDFMarzec w klasach czwartych powitaliśmy hasłem „Żyj smacznie i zdrowo”. Dużo rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu oraz przestrzeganiu zasad higieny. Materiały dydaktyczne otrzymaliśmy od pani Krystyny Nowotny, nauczycielki biologii.

Na godzinie wychowawczej uczniowie zapoznali się z przepisami książki kucharskiej V edycji Programu Edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Niektóre propozycje śniadań i deserów zostały zaprezentowane na kolejnych lekcjach przy okazji omawiania zasad pisowni przepisu kulinarnego i instrukcji. Uczniowie wypełnili ankietę, a wyniki zapisaliśmy na plakatach w klasach.

Piątego marca klasę 4a odwiedził tata Zosi, który jest lekarzem internistą. Pan Michał Gogolczyk rozmawiał z dziećmi na temat zdrowego odżywiania. Okazało się, że uczniowie mają świadomość tego, co jedzą i w jakich ilościach. Następnie pan doktor omówił kolejne poziomy piramidy żywieniowej w odniesieniu do wieku naszych uczniów.

Więcej…
 

Co kryje w sobie komputer?

Email Drukuj PDFNa to pytanie odpowiedzi szukali uczniowie klasy 5a razem z panem Robertem Plebaniakiem w ramach kolejnego etapu projektu eTwinning „Travelling Robot.” Młodzi entuzjaści komputerów zostali najpierw zapoznani z budową urządzenia oraz funkcjami poszczególnych jego części. Następnie sami „dostali się” do wnętrza komputera i odnaleźli jego podstawowe części. Na zakończenie lekcji uczniowie sprawdzili zdobytą wiedzę dzięki przygotowanej na potrzebę projektu grze edukacyjnej, która została opracowana w wersji tradycyjnej - papierowej oraz w wersji elektronicznej. Wykorzystany do ewaluacji materiał rozwojowy został opracowany dzięki współpracy międzynarodowej w projekcie eTwinning w oparciu o metodę Montessori. Udział w edukacyjnym projekcie eTwinning służy uczniom europejskich szkół i przedszkoli partnerskich w rozwijaniu kompetencji językowych, informatycznych i społecznych, a także wprowadza elementy preorientacji w zawodzie programisty, informatyka, specjalisty branży IT.

Więcej…
 

UWAGA!

Email Drukuj PDF

Komunikat Dyrektora Szkoły w sprawie nauczania zdalnego w okresie od 26 marca do 10 kwietnia 2020r. POBIERZ>>>

 

I Final Olimpiady Historycznej Juniorów

Email Drukuj PDFW dniach 7 - 8 marca br. w gmachu Uniwersytetu Poznańskiego odbył się finał I Olimpiady Historycznej Juniorów. Miło jest nam poinformować, że uczennica klasy VIII c Marysia Kozłowska została laureatką Olimpiady. Serdecznie gratulujemy!Więcej…
 

Praca szkoły do 25 marca 2020r.

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo,

w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego budynek szkoły do 25 marca br. będzie zamknięty. W tym czasie można kontaktować się ze szkołą i jej pracownikami za pośrednictwem adresów e-mail, a z sekretariatem szkoły od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 pod numerem telefonu 515-076-503.

Dobrosław Bilski,

dyrektor szkoły


 
Szkoły Społeczne im. Księcia Józefa Poniatowskiego
Towarzystwo Oświatowe "Edukacja"
ul. Inżynierska 2/4
93-569 Łódź
e-mail: biuro@to.edu.pl
tel.:       0-42-636-81-53
KONTO: Towarzystwo Oświatowe "Edukacja" BGŻ SA o/Łódź
24 2030 0045 1110 0000 0020 8320