Towarzystwo Oświatowe EDUKACJA jest organizacją pożytku publicznego KRS 0000141749

Aktualności

If you like reading… READ ON!

Email Drukuj PDF

We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu czytelniczego READ ON zorganizowanego przez Oxford University Press pod patronatem British Council. W ramach zajęć koła literacko-teatralnego w języku angielskim młodzi pasjonaci literatury anglojęzycznej bardzo chętnie sięgają po kolejne uproszczone wersje książek (Graded Readers) ze specjalnej „Biblioteczki Lektur” zakupionej przez szkołę. Każdy uczestnik zapisuje tytuły przeczytanych przez siebie książek w specjalnym „Paszporcie Czytelniczym”, a na koniec projektu zostanie wyłoniony „Czytelnik Roku.”

Więcej…
 

Baśniowe światy w escape room

Email Drukuj PDF

Kolejny miesiąc przed nami i... kolejne święta nietypowe. W listopadzie obchodzimy Dzień Postaci z Bajek. Bo któż z nas nie lubi baśni i bajek? Myśląc o tym dniu p. Asia M. Kasia S, Małgosia B. przygotowały dla uczniów klas 0 – III baśniowy pokój zagadek. Wszystkie baśnie się wymieszały, bohaterowie pozamieniali swoimi światami, magiczne przedmioty trafiły nie do tych rąk, do których powinny i jeszcze ktoś zamknął naszą świetlicę a w niej torbę ze skarbami... O nie!

Więcej…
 

Ekologia jest ważna

Email Drukuj PDF

Uczniowie klas drugich uczestniczyli w drugim spotkaniu z całorocznego cyklu zajęć przyrodniczych w Ośrodku Działań Ekologicznych „Źródła”.

Tym razem tematem warsztatów były ptaki, głównie te, które zimują w Polsce: „Dokarmiamy ptaki mądrze”. Nasi uczniowie wykazali się ugruntowaną wiedzą na temat wyglądu wielu naszych skrzydlatych przyjaciół, a to za sprawą koła ornitologicznego, w którym uczestniczą.

Dzieci słuchały odgłosów ptaków i łączyły je ze zdjęciami właścicieli. Dowiedziały się również co jedzą, jakie mają przysmaki i co im szkodzi.

Więcej…
 

Klasy III na zajęciach w Ośrodku Działań Ekologicznych - Źródła

Email Drukuj PDF

Klasy III kolejny raz odwiedziły Łódzki Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła". Tematyką tych zajęć był Jeż. Utrwaliliśmy posiadaną przez nas wiedzę na ich temat, a także dowiedzieliśmy się dużo nowych rzeczy. Te niezbyt duże kolczaste ssaki owadożerne często żyją w okolicy siedzib ludzkich, pomagają w zwalczaniu szkodników i są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych dzikich zwierząt żyjących w Polsce. Jeże towarzyszą nam od dzieciństwa w bajkach i książeczkach. Kto nie pamięta jeżyka z filmu „Krecik”?

Więcej…
 

Trzy sztafety walczyły o awans do finału wojewódzkiego w pływaniu

Email Drukuj PDF

Na pływalni Szkoły Podstawowej nr 173 odbyły się Mistrzostwa Łodzi - Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu drużynowym. W zawodach uczestniczyły trzy sztafety z naszej szkoły: żeńska (klasy od IV do VI) oraz męskie (klasy od IV do VI i VII do VII).

Każdy z zespołów składał się 6 zawodników. Pływaczki i pływacy z klas od IV do VI mieli do przepłynięcia dystans 25 metrów stylem dowolnym, natomiast roczniki starsze dystans 50 metrów.

Więcej…
 
Szkoły Społeczne im. Księcia Józefa Poniatowskiego
Towarzystwo Oświatowe "Edukacja"
ul. Inżynierska 2/4
93-569 Łódź
e-mail: biuro@to.edu.pl
tel.:       0-42-636-81-53
KONTO: Towarzystwo Oświatowe "Edukacja" BGŻ SA o/Łódź
24 2030 0045 1110 0000 0020 8320