Towarzystwo Oświatowe EDUKACJA jest organizacją pożytku publicznego KRS 0000141749

Aktualności

Projekt „Terra ecologica”.

Email Drukuj PDF

Mokradła to nie tylko jedna z ostatnich ostoi bioróżnorodności, miejsce życia wielu rzadkich gatunków roślin i zwierząt... To również ogromny rezerwuar wody, niezwykle istotny z punktu widzenia walki ze zmianami klimatu, powodziami i suszą. Ważny jest on nie tylko dla całej planety, ale też dla naszych, ludzkich interesów. Co roku w lutym obchodzimy Światowy Dzień Mokradeł. Z tej okazji w ramach projektu „Terra ecologica” uczniowie klasy Va wykonali plakaty przedstawiające znaczenie mokradeł dla ekosystemów.

Więcej…
 

Konkurs plastyczny „O czyste powietrze dbamy - ze smogiem wygrywamy”

Email Drukuj PDF

W ramach projektu ekologicznego TERRA ECOLOGICA został ogłoszony konkurs na wykonanie lapbooka o tematyce związanej z zanieczyszczeniami powietrza i o walce ze smogiem. Konkurs skierowany był do uczniów z klas 0-3 oraz do uczniów z klas 4-7 (dwa poziomy wiekowe).

Więcej…
 

Projekt międzyprzedmiotowy w klasach piątych

Email Drukuj PDF

Czwartego i siódmego lutego 2020 roku klasy piąte podsumowały projekt: Flora i fauna Afryki widziane oczyma bohaterów powieści W pustyni i w puszczy, realizowany w ramach lekcji języka polskiego i biologii.

Uczniowie każdej klasy pracowali w czterech grupach. Pierwszym zadaniem było rozwiązanie krzyżówki zawierającej nazwy gatunków roślin lub zwierząt, występujących w lekturze. Później, na podstawie dostępnych źródeł i lektury wyjaśniali cztery zjawiska przyrody, które poznali Staś i Nel.

Więcej…
 

Czy należy zmienić przestrzeń wokół szkoły?

Email Drukuj PDF

Uczniowie klas piątych, w czasie godzin wychowawczych, zaprezentowali uczniom klas młodszych – III i IV swoje prace dotyczące projektu ”Mój pomysł na zagospodarowanie terenu wokół szkoły lub domu”. Prace zostały wykonane w ramach realizacji podstawy programowej z geografii. Uczniowie mogli wykazać się nowym, kreatywnym podejściem w tworzeniu przestrzeni, która im odpowiada.

Więcej…
 

Z Inżynierskiej na „Madagaskar”

Email Drukuj PDF

Uczniowie klas 5a i 5b mogli, mimo deszczowej pogody, przenieść się aż na Madagaskar, a to za sprawą aktorów Teatru Muzycznego w Łodzi. Sugestywna muzyka, błyskotliwe dialogi, ciekawe kostiumy zwierzęcych bohaterów ze znanego dzieciom filmu, nietuzinkowa scenografia - to wszystko zapewniło dobrą rozrywkę i kulturalną ucztę dla ducha. Kto nie widział, niech zobaczy! Polecamy!

Więcej…
 
Szkoły Społeczne im. Księcia Józefa Poniatowskiego
Towarzystwo Oświatowe "Edukacja"
ul. Inżynierska 2/4
93-569 Łódź
e-mail: biuro@to.edu.pl
tel.:       0-42-636-81-53
KONTO: Towarzystwo Oświatowe "Edukacja" BGŻ SA o/Łódź
24 2030 0045 1110 0000 0020 8320