Klasy II na wystawie dinozaurów

Klasa 2a i 2b odwiedziły pobliską Sukcesję, gdzie przeniosły się w archaiczną krainę, w której rządzą legendarne giganty. Składająca się z ogromnych eksponatów wystawa, przeniosła nas w fascynujący świat stworzeń, które ponad 65 mln lat temu opanowały Ziemię.

Najpierw zapoznawaliśmy się z wyglądem i nazwami dinozaurów, poznaliśmy min. avaceratopsa, diplodoka, utahraptora i dimetrodona. Dokonaliśmy klasyfikacji na mięsożerne i roślinożerne, wysłuchaliśmy ciekawostek na ich temat, które przekazał nam pan Witek. Poznaliśmy też różne teorie wyginięcia dinozaurów i wspólnie zastanawialiśmy się, która z nich jest najbardziej prawdopodobna. Na sam koniec czekała na nas niespodzianka – musieliśmy odkopać szkielet dinozaura. Wystawa i wykopaliska okazały się niezwykłą atrakcją, okazało się również, że wśród uczniów klas 2 - wiele osób posiada dużą wiedzę na temat dinozaurów.

din 3 din 8
din 4 din 7