XVI Bieg Książęcy

Dnia 25 kwietnia Pan Marcin Gołaszewski, przewodniczący łódzkiej Rady Miejskiej, otworzył XVI Bieg Książęcy, który jest organizowany corocznie z okazji Święta Szkoły. W tym roku obchodziliśmy już XXVIII rocznicę powstania Towarzystwa Oświatowego "Edukacja".

Zawody mają 6 kategorii: biegi dla „ zerówkowiczów”, dla dzieci z pierwszych i drugich klas i starszych uczniów szkoły podstawowej, wyścigi dla gimnazjalistów oraz dziadków, rodziców, nauczycieli i naszych absolwentów.

Najmłodsi rozpoczęli wyścig o godz. 13:00, a niespełna dwie godziny później zakończyli swój start najstarsi zawodnicy kategorii "OPEN". Wszyscy, nie tylko uczniowie, bawili się świetnie i mogli sprawdzić swoją kondycję. Każdy z biegów nadzorowała szkolna pani pielęgniarka oraz niezastąpiony SOPR - Szkolne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, którego członkowie zapewniali uczestnikom najlepszej jakości pomoc medyczną. Oczekiwaniom na start towarzyszyła muzyka wybrana przez gimnazjalistów - największe hity!

W tym roku, oprócz pucharów i medali, uczestnicy pierwszych sześciu miejsc zostali obdarowani hojnymi nagrodami, zapewnionymi przez sponsorów. Byli nimi:

Columna Medica, Rossmann, Akademia Sztuk Pięknych, Urząd Miasta – Wydział Sportu, Politechnika Łódzka, EC1 oraz anonimowy darczyńca.

Wszyscy uczestnicy dostali medale za uczestnictwo oraz małe upominki, które były wręczane przez dyrektora szkoły, Łukasza Pilżysa.
16. Bieg Książęcy był z pewnością udany dla wszystkich uczestników, nie tylko dla zwycięzców. Jak co roku, pogoda nam dopisała.

Dziękujemy rodzicom, nauczycielom, uczniom oraz sponsorom za pomoc w organizacji biegu.

Margita Musiał

bk 1 bk 2 bk 3