Towarzystwo Oświatowe EDUKACJA jest organizacją pożytku publicznego KRS 0000141749

ZIELONA SZKOŁA KLAS VII W BERLINIE

Email Drukuj PDF

27 maja klasy 7 pojechały na pięciodniową wycieczkę do Berlina. Z Łodzi wyjechaliśmy około godziny ósmej i po długiej, lecz przyjemnej drodze dojechaliśmy na miejsce.

Tego dnia w planach mieliśmy oglądanie najstarszego w Europie zoo. Następnego dnia zwiedziliśmy wiele ważnych zabytków Berlina takich jak: wieża telewizyjna, berliński ratusz, wyspa muzeów, katedra, Aleksander Platz, Charlottenburg oraz brama Brandenburska oraz fragmenty Muru Berlińskiego, który w czasach zimnej wojny dzielił Berlin na dwie części. Poznaliśmy również historię władców Niemiec. Po południu obejrzeliśmy Reichstag z niesamowitym tarasem widokowym.
W środę odwiedziliśmy Muzeum Pergamonu ze starożytnymi zbiorami oraz Muzeum Historii Naturalnej. Następnie udaliśmy się pod Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Kolejnego dnia pojechaliśmy do Poczdamu, gdzie zwiedziliśmy piękny kompleks pałacowy Sanssouci oraz grób Fryderyka ll Wielkiego, na którym kładzione są ziemniaki, w podziękowaniu za rozpowszechnienie ich w Europie. W piątek, w drodze powrotnej do Łodzi, obejrzeliśmy Bramę Poznania, centrum interpretacji ojczystego dziedzictwa historycznego oraz Stare Miasto w Poznaniu. Do domu dojechaliśmy o godzinie dziewiątej.

 
Szkoły Społeczne im. Księcia Józefa Poniatowskiego
Towarzystwo Oświatowe "Edukacja"
ul. Inżynierska 2/4
93-569 Łódź
e-mail: biuro@to.edu.pl
tel.:       0-42-636-81-53
KONTO: Towarzystwo Oświatowe "Edukacja" BGŻ SA o/Łódź
24 2030 0045 1110 0000 0020 8320