ZIELONA SZKOŁA KLAS V

Tym razem udaliśmy się na Kaszuby, gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Nasz wyjazd zaczęliśmy od Szymbarku. Zobaczyliśmy tam na własne oczy najdłuższą deskę świata, dom do góry nogami oraz największy fortepian świata.

Wysłuchaliśmy również ciekawej lekcji historii, zwiedzając dom sybiraka, pociąg z wagonami wiozącymi zesłańców polskich, replikę łagru i bunkra „Ptasia Wola”. Kolejnego dnia odwiedziliśmy Kaszubski Park Etnograficzny, gdzie uczyliśmy się podstaw języka kaszubskiego w tradycyjnej kaszubskiej szkole, w której za złe zachowanie groziło klęczenie na grochu. Ilość chętnych do odbycia owej kary świadczy chyba o konieczności wprowadzenia kilku zmian w naszym szkolnym regulaminie. :) Wyjazd na Kaszuby nie mógłby się odbyć bez wizyty w Trójmieście. A jak Trójmiasto, to oczywiście Dar Pomorza i ORP Błyskawica w Gdyni, spacer po molo w Sopocie i Droga Królewska w Gdańsku. Dla miłośników biologii na pewno ciekawym punktem programu był Ocean Park we Władysławowie, zaś zajęcia z garncarstwa w naszym wykonaniu, to żywy dowód na to, że „nie święci garnki lepią”. Kolejny wyjazd już za rok!

img-1269 img-1405