Spotkanie z pisarką

25 września 2019 roku odbyło się spotkanie autorskie z Panią Dorotą Combrzyńską-Nogalą, absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim. Autorka jest łodzianką, pracującą z dziećmi niesłyszącymi, współautorką cyklu programów dla dzieci emitowanych w lokalnej telewizji. Pisarka w ciekawy sposób opowiadała uczniom historie dzieci opisane w książkach: „Bezsenność Jutki”, która wydana została z okazji 70. rocznicy przeprowadzenia „szpery” w łódzkim getcie, „Syberyjskie przygody Chmurki” - historii małej Polki wywiezionej z ojczyzny na Syberię oraz dziewczynki przesiedlonej z rodzinnego Gródka Jagiellońskiego niedaleko Lwowa do wsi Żarek pod Wrocławiem.

Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań pisarce z czego chętnie skorzystali. Na zakończenie czytelnicy otrzymali pamiątkowy wpis z dedykacją autorki.

Podczas spotkania wręczone zostały nagrody dla laureatów konkursów zorganizowanych z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Tematem konkursu literackiego był list do wybranego bohatera powieści autorki, a plastycznego - ilustracja do książki Pani Doroty Combrzyńskiej-Nogali.

Nasz gość otrzymał w prezencie książeczkę z pracami konkursowymi uczniów.

KONKURS LITERACKI

I MIEJSCA

Weronika Irzmańska klasa 7b, Kacper Wojewoda klasa 5b

II MIEJSCA