Jasełka 2019

W sobotę 14 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Reprezentanci klas ósmych przywitali zgromadzonych gości, w tym roku po raz pierwszy w Sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej. Po słowach przywitania uczennice naszych szkół: zaśpiewały dwa bardzo znane utwory świąteczne: Zuzanna Okońska „Bambino Jazzu”, Hania Karasińska „Underneath the tree”. W specjalnie przygotowanych strojach młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był Józef, Maryja, były też osoby poszukujące ducha świąt, pasterze, mędrcy, nie zabrakło również aniołów i diabłów.

Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc, ale i spory między niebem i piekłem. Tegoroczne klasy trzecie z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie zagrały swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i naukę ról. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem p. Małgosi Bieniek i Asi Micyk.
W dzisiejszych czasach, tak samo jak 2000 lat temu, Jezus pukał do drzwi i szukał schronienia w niejednym sercu człowieka. Uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności.
Klasy drugie swoimi tańcami uświetniły przedstawienie, a piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu klas pierwszych przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Niejednej osobie na widowni i za kulisami zakręciła się łza w oku...
Kiedy część artystyczna dobiegła końca, wszyscy aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla dzieci, nauczycieli i zaproszonych gości.

M. Bieniek