I ty możesz zostać Św. Mikołajem

20.12 klasa IIIa postanowiła wcielić się w rolę Świętych Mikołajów. Trzecioklasiści małe jeszcze istotki, ale z ogromnymi serduszkami postanowili, iż tym razem to nie oni zostaną obdarowani w klasie prezentami lecz będą tymi, którzy obdarują innych. W tym celu w naszej klasie zorganizowaliśmy przy wsparciu rodziców zbiórkę rzeczy potrzebnych dzieciom z Ogniska Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Urszulanek w Łodzi, które dzień przed Wigilią zawiezione zostały potrzebującym.

Z roku na rok zaangażowanie uczniów naszej szkoły, ich rodziców i nauczycieli w różne akcje charytatywne nabiera większego rozmachu. Z pewnością nasza pomoc jest dla nich bardzo ważna i bardzo potrzebna. Pamiętajmy o tym, bo wdzięczność i radość w oczach obdarowanych, szczególnie dzieci, jest nie do opisania. Angażując się w tego typu akcje kształtujemy własny charakter: czyniąc coś dla potrzebujących, czynisz coś dla siebie.

M. Bieniek

iiia