29 lat Towarzystwa Oświatowego "Edukacja"

to edu_29_l

Czas płynie szybko, bardzo szybko... Ciekawe, kto pamiętał, o święcie naszej szkoły?! Na pewno nikomu nie można wziąć tego za złe - sytuacja wszystko usprawiedliwia!

Sądzę jednak, że warto przypomnieć dziś sobie, że 29 lat temu grupa entuzjastów założyła Towarzystwo Oświatowe "Edukacja". Tak, tak... Nasza szkoła była jedną z pierwszych niepublicznych placówek oświatowych w rejonie.

Powstała na gruzach ( a może na bazie?) prywatnej szkoły Fundacji "Dzieci Europy". Matką chrzestną całego przedsięwzięcia była pani Łucja Misiewicz- Śnieszko - pierwsza pani dyrektor naszej szkoły.

Spośród 11 członków-założycieli już tylko dwóch związanych jest na co dzień z naszą szkołą . Nie sposób wymienić wszystkich ważnych osób, które przewinęły się tu w ciągu tych lat, jednak nie można pominąć pana Gerharta Taronia, który obowiązki dyrektora pełnił przez 10 lat, oraz pani Ewy Ciemnickiej, która "podwoiła stawkę" i "dyrektorowała" przez niemal 20.

Ciekawe, czy obecny pan dyrektor - Dobrosław Bilski przebije tę stawkę? Zobaczymy!

W każdym razie w dniu Święta Szkoły życzymy mu jak najlepiej, bo jego sukces, to sukces szkoły, a sukces szkoły jest sukcesem nas wszystkich!!!

Andrzej Jagieło