Pamiętamy o Święcie Szkoły

22 kwietnia na godzinie wychowawczej wspominaliśmy naszą szkołę, która w tym roku obchodzi swoje 29-lecie.

25 kwietnia 1991 roku powstało Towarzystwo Oświatowe „Edukacja”. Z tej okazji w klasie 4a odbyło się spotkanie z mamą Łukasza Czaplickiego, która jest absolwentką naszej szkoły. Pani Czaplicka opowiadała nam o swojej klasie: ile osób liczyła jej klasa, gdzie mieli swoją salę, że wychowawczynią była pani Ewa Lemine oraz obejrzeliśmy zdjęcie klasy pani Iwony. Z wywiadu dowiedzieliśmy się, że w naszej szkole mieściło się kiedyś liceum ogólnokształcące. Mama naszego kolegi Łukasza była w nim ostatnim rocznikiem. Z rozmowy tej wiemy, że nasza szkoła była wyjątkowym miejscem dla młodzieży w różnym wieku. Panowała w niej zawsze bardzo dobra atmosfera, co wpływało na wysoki poziom nauczania. Mamie Łukasza tak bardzo podobała się nasza szkoła, że po wielu latach postanowiła zapisać do niej swoje dziecko.

To było bardzo miłe spotkanie. Mogliśmy dowiedzieć się, jak wyglądała szkoła dawniej i porównać, jakie zaszły w niej zmiany. Dziękujemy pani Iwonie Czaplickiej za udział w naszej lekcji, a Łukaszowi za przeprowadzenie wywiadu z mamą.

olga zdjecie

Pani Małgorzata Marcinkowska (wychowawczyni klasy 4a) pracuje w naszej szkole 27 lat, niemal od samego początku istnienia placówki. Opowiedziała nam o swoich pierwszych latach pracy i klasie wychowawczej, z którą po latach, w liceum uczyła się mama Łukasza.

Po spotkaniu postanowiliśmy utrwalić nasze wspomnienia dotyczące szkoły i utworzyć tematyczne lapbooki.

Olga 4a

M.M