KONKURS Z OKAZJI „DNIA MATKI” „NIEZWYKŁY WIERSZ DLA MAMY”

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na wiersz dla mamy, napisany niezwykłą metodą1. Jak powstaje taki tekst? Oto instrukcja:

• wybierz stronę powieści, opowiadania, baśni, legendy lub innego tekstu, który Cię inspiruje,
  • przeczytaj wybrany fragment,
  • zaznacz słowa, zwroty, frazy, które przykuły Twoją uwagę – wybierz tylko te najważniejsze, nie powinno być ich zbyt dużo,
  • dobierz do nich inne wyrazy, dzięki którym powstanie przekaz poetycki, skierowany do mamy,
  • pozostałe fragmenty tekstu zamaluj lub przekształć w ilustrację do stworzonego wiersza,
  • na dole pracy zapisz imię i nazwisko autora książki oraz tytuł utworu - jesteśmy ciekawe, co lubicie czytać.

W ten sposób stworzysz wyjątkowe dzieło poetyckie lub właściwie poetycko-plastyczne, które będzie wyjątkowym prezentem dla Twojej Mamy.

Przykłady tak powstałych tekstów możesz zobaczyć tutaj: https://sp28.wroc.pl/wiersze-z-odzysku-w-swiatowym-dniu-poezji/

Zeskanuj swoją pracę i prześlij do 24. 05. 2020r. na adres.:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone i zamieszczone na stronie szkoły.

Życzymy owocnej pracy twórczej!

Małgorzata Marcinkowska i Anna Wilczyńska-Rutkowska

1 Technika ta nazywa się: „wiersze z odzysku” - (ang. blackout poems).

konkurs dzien_mamy