X Konkurs szkolny dla klas trzecich: „Łódzkie Malowanie Ortografii”.

Od wielu lat pani Bożena Banasiak wraz uczniami naszej szkoły bierze udział w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym. Kilkakrotnie zajmowaliśmy czołowe miejsca, a dyktanda Pani zdobywały uznanie organizatorów. W tym roku konkurs odbywa się w szkole.

Po powrocie z ferii, w klasach trzecich rozpoczęła się ortograficzna zabawa. Zgodnie z rymowanką Ortofrajdy dzieci kolorowały okienka z trudnościami ortograficznymi. Wszystkie teksty opowiadały o naszym mieście Łodzi.

Ó różowe od dziś będzie

granatowe rz wszędzie

ż zielone niezawodnie

h brązowe bardzo modnie

u, ch czarnym posmolone

wyjątki czerwone

W pierwszym malowaniu wzięli udział wszyscy trzecioklasiści. Było 40 okienek do pokolorowania. Do półfinału udało się przejść 17 uczniom.

Teraz było trudniej, aż 242 okienka do pokolorowania i trudnych wyrazów bardzo dużo. Trzeba było znać zasady, wyjątki i nasze miasto!

Są wyniki!

Do finału przechodzą:

Julia IIIa, Tomek IIIc, Ignacy IIIc, Filip IIIa, Piotr IIIb, Paweł IIIb.

Życzymy powodzenia!