Goście w IIIa

Z okazji Święta Kobiet uczniowie klasy III a przez cały tydzień realizowali projekt „Polskie Kobiety”. Poznali niezwykłe Polki, kobiety mądre, silne, aktywne i zdeterminowane w osiąganiu marzeń.
Takimi są nasze Mamy, więc od nich zaczęła się przygoda wyszukiwania sposobów na sukces. Przyjrzeliśmy się też postaci pani Marii Skłodowskiej- Curie, która była wielkim naukowcem.
Sprawdzaliśmy także, czy kobiety pracują w służbach mundurowych i jak sobie radzą. Ponieważ w obecnej sytuacji nie wolno zapraszać gości do szkoły, ani chodzić na wycieczki, spotkania odbyły się zdalnie.
Solidnie przygotowaliśmy się do wywiadu. Na nasze pytania odpowiadała najpierw starszy chorąży sztabowy Straży Granicznej pani Joanna, pracująca na lotnisku w Katowicach. A potem rozmawialiśmy ze starszym sierżantem panią Andżeliką z Wydziału Kryminalnego Policji w Łodzi.
W tym projekcie wiele się nauczyliśmy i odkryliśmy dużo ciekawostek. To niesamowite jak odważne są kobiety, mogą naprawdę wszystko!

BB