Sukcesy z fizyki

Uczniowie Szkoły Podstawowej Towarzystwa Oświatowego Edukacji uzyskali w roku szkolnym 2020/21 liczne sukcesy z obszaru fizyki. Pomimo tak trudnych warunków edukacyjnych przygotowali się do konkursów i turniejów w sposób zasługujący na uznanie uzyskując imponujące wyniki.

• Finalistami, a być może laureatami konkursu wojewódzkiego z fizyki (nie ogłoszono jeszcze wyników ostatecznych) zostali: Franciszek Malicki i Wojciech Włodarski.
  • W konkursie Fascynująca Fizyka – poziom podstawowy Franciszek Malicki i Wojciech Włodarski uzyskali tytuły laureatów.
  • W konkursie First Step To Success nasi uczniowie osiągnęli sukces indywidualny i drużynowy. o W klasyfikacji indywidualnej nasz uczeń Wojciech Włodarski uzyskał tytuł laureata, natomiast Krzysztof Kościelniak, Krzysztof Stefański i Franciszek Malicki uzyskali tytuły finalistów.
  • W klasyfikacji drużynowej nasza drużyna „Centurioni Cezarego”, uzyskała tytuł laureata.

Nasza Szkoła wspólnie ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej oraz Politechniką Łódzką zorganizowała i przeprowadziła także pierwszą edycję nowego konkursu interdyscyplinarnego Mastermind, którego pomysłodawcą i spirit movements jest Pan Cezary Koneczny. Głównym celem tego konkursu jest przede wszystkim inspirowanie młodzieży szkół podstawowych do głębszego zainteresowania się matematyką oraz fizyką i chemią, jako naukami empirycznymi oraz wykorzystywania poznanych praw i zasad w sytuacjach typowych oraz nowych (problemowych). W konkursie tym nasza drużyna „Centurioni Cezarego”, w składzie: Maja Gromek, Krzysztof Kościelniak, Franciszek Malicki, Marysia Rajchert, Krzysztof Stefański, Wojciech Włodarski, zajęła pierwsze miejsce wyprzedzając na podium drużyny: „Troje Wymuskanych Muszkieterów” ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Tomaszowa Mazowieckiego oraz „Koluszkowianie” ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Koluszek.

C. Koneczny