Nasi uczniowie wśród finalistów i laureatów konkursu „Lust auf Lesen”!!!

W dniach 24 – 25 kwietnia 2021r. odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen?”.

IV edycja tego konkursu z uwagi na pandemię odbywała się online. W finale udział wzięło 120 uczniów z całej Polski w dwóch kategoriach językowych.

Nasi uczniowie wystąpili w kategorii A2-B1 (poziom bardziej zaawansowany znajomości języka).

Między zadaniami na etapie ustnym oraz pisemnym na uczestników finału czekały liczne atrakcje, między innymi warsztaty językowe oraz piosenki w oryginalnym niemieckim wykonaniu.

Cała trójka naszych przedstawicieli odniosła wielki sukces - Daniel Prośniewski i Natalia Kuzdak zostali finalistami tego konkursu, zaś Maksymilian Piętka laureatem!!!

Udział w finale IV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen?” to nie tylko ogromne wyróżnienie i dowód na bardzo dobrą znajomość języka, to także okazja do poznania pasjonatów języka niemieckiego z całej Polski.

To także możliwość zdobycia punktów do liceum.

Wielkie gratulacje!!!

A. Formańska,