Joom!Fish config error: Default language is inactive!
 
Please check configuration, try to use first active language


Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/edukacja_www/www/plugins/system/jfrouter.php:300) in /home/edukacja_www/www/plugins/system/jfrouter.php on line 314

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/edukacja_www/www/plugins/system/jfrouter.php:300) in /home/edukacja_www/www/plugins/system/jfrouter.php on line 315

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/edukacja_www/www/plugins/system/jfrouter.php:300) in /home/edukacja_www/www/plugins/system/jfrouter.php on line 316
Towarzystwo Oświatowe Edukacja - Jasełka 2018
Towarzystwo Oświatowe EDUKACJA jest organizacją pożytku publicznego KRS 0000141749

 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Jasełka 2018

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Zgodnie z wieloletnią tradycją najmłodsi uczniowie szkół T. O. "EDUKACJA" przygotowali sześcioaktową sztukę świąteczną. Tegoroczne jasełka odbyły się 19 grudnia, tuż przed świętami w Teatrze "Dom" przy ulicy Piotrkowskiej.


Pan wicedyrektor Łukasz Pilżys powitał zebranych gości i przedstawił program spotkania. Otworzył je chór oraz soliści naszej Szkoły Muzycznej przepięknymi utworami: "Przybieżeli. Pastorałka od serca do ucha” oraz Franciszek Malicki w duecie z p. Olgą Szewczyk utworem: "Kolęda płynie z wysokości" i Hanna Karasińska "Home for Christmas".
Następnie, na scenie, ponad 100 aktorów od piątego do dziewiątego roku życia - w ujmujący sposób przedstawiło opowieść biblijną o Bożym Narodzeniu.
W role głównych bohaterów wcielili się uczniowie klas trzecich i z wielkim zaangażowaniem pokazali nam wędrówkę Józefa i Maryi, piekło, niebo, dwór Heroda oraz zwycięstwo dobra nad złem. Pierwszaczki, jako chór anielski, wzbogaciły występ pięknymi, polskimi kolędami. W rolach zwierzątek ze stajenki i diabełków podziwialiśmy uczniów zerówki, którzy też pięknie odśpiewali pastorałkę o bosym pastuszku. Uczniowie klas drugich wzorowo odtańczyli krakowiaka.
Żywe reakcje widowni dowodzą, że występ dzieci wzbudził wielkie emocje, a brawa i słowa uznania były w pełni zasłużone.
W przerwie przedstawienia odbył się kiermasz ciast ze zbiórką na cel charytatywny, który cieszył się dużym zainteresowaniem.
Została także przeprowadzona licytacja domku z piernika, który osiągnął rekordową cenę 1150 złotych! Za 700 złotych wylicytowano również voucher na seans w symulatorze lotu. Licytację prowadzili uczniowie klasy 8a SP.
W tym roku zebrane fundusze przeznaczyliśmy na pomoc dzieciom z hospicjum "Dom w Łodzi". Jest to dom dla dzieci chorych i niepełnosprawnych. Miejsce nietypowe na skalę kraju, w którym przewlekle chore i porzucone przez rodziców dzieci mają zapewnioną całodobową opiekę medyczną i codzienną rehabilitację. Pracownicy hospicjum tworzą dla nich bezpieczny i kochający dom, w którym dzieci pokonują swoje trudności, rozwijają pasje i spełniają marzenia.
Dziękujemy WSZYSTKIM za udział w tym pięknym przedsięwzięciu. Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

BB

img-20181219-wa0011 img-20181219-wa0015
img-20181219-wa0018 img-20181219-wa0019

 

Szkoły Społeczne im. Księcia Józefa Poniatowskiego
Towarzystwo Oświatowe "Edukacja"
ul. Inżynierska 2/4
93-569 Łódź
e-mail: biuro@to.edu.pl
tel.:       0-42-636-81-53
KONTO: Towarzystwo Oświatowe "Edukacja" BGŻ SA o/Łódź
24 2030 0045 1110 0000 0020 8320